Jump to content
  • Kaydol

1 Saatte Kod Yazmayı Öğrenin %100

Larkozs
 Share

Önerilen Mesajlar

okullarda kodlamayı erken yaştan çocuklara kazandırmak için başlatılmış proje. çektikleri tanıtım videosunda mark zuckerberg, bill gates gibi bir sürü ünlü insan var.

Code.org Dünyaya Bir Anda Yayıldı. 

Arkadaşlar eğer kodlamayla bir alakanız yoksa ve kod yazmak istiyorsanız en basit şekilde anlatılmış haliyle code.org 

Dünyanın en iyi üniversiteleri bile yap-boz oyun tabanlı kodlama öğretiyor (Örn. Berkeley, Harvard).

Facebook‘un yaratıcısı Mark Zuckerberg‘den kod yazmayı öğrenmek kim istemez ki? Ya da  Bill Gates‘ten? Ya da NASA ve Google mühendislerinden? Hem de Angry Birds, Plants vs Zombies gibi komik ve basit oyunlar üzerinden! (Şu dakika kendimi vapurdaki seyyar satıcı gibi hissediyorum ama olsun :P) Bitmiyorrrr, hem de sadece 1 saatte! Hem de ücretsiz! Hem de sadece internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar veya tablet kullanarak!

Oh bee.. 1 saatte işin temelini öğrendikten sonra, isterseniz daha derinlemesine çalışmalar da yapabilirsiniz: mesela, sıfırdan bir bayram tebriği kartı hazırlamak,  kendi Bilgisayar oyununuzu hazırlamak , Android app hazırlamak tarayıcınızda çalışarak bir IOS Oyun hazırlamak' da mümkün!

http://www.youtube.com/watch?v=1xRJG_TnIUU

Gerçekten çok yararlı birşey ve öğrenmeyen bilmeyen kalmasın diye paylaştım çoğu insan haberdar değil bu siteden Dünya bunu konuşuyor.

Yorumlarınızı eksik etmeyin. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

arkadaşlar saçmalık falan değil ünv. 1. sınıfı bitirdim bu sene bilgisayar programlama okuyorum ve veritabanı dersinde öğretmenimiz bu videoyu izletti ilk dönem ilham alınması için güzel işin temelini kavratacak kadar da iyi lütfen saçma gibi yorumlarınızı kendinize saklayın her bakış açısına göre değişir 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
 Share

• Yeni Oluştur...