Jump to content
  • Kaydol

ANİME - Naruto


21BlackJack
 Share

Önerilen Mesajlar

naruto-ok.jpg

  Naruto, içine hapsedilmiş kyubii (9 kuyruklu efsanevi tilki) yüzünden Konoha halkı tarafından yaratık olarak görülüp kenara itilmiş bir çocuktur. Naruto'nun bütün hedefi Ninja akademisini bitirip, Hokage olmaktır.

  Akademi'nin ilk bölümünü bitirip genin olarak mezun olan Naruto, arkadaşları Sakura ve Sasuke ile chunin olabilmek için yeni eğitimlerine başlarlar.

  Yaramaz ve bir o kadar heyecanlı bir kişiliğe sahip olan Naruto, içindeki kyuubinin gücünü yavaş yavaş öğrenecektir. 

 

 

Ne yazıkki bitti anime severlere veya güzel bir animeye başlamak isteyenlere kesinlikle tavsiye edilir. İlk bölümleri sıkıcı gelebilir ancak devamında işler oldukça sürükleyici bir hal alıcak. Şimdiden iyi seyirler :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

  • 2 weeks later...

2rti.jpg

Itachi, Uchiha Klan'ında doğduğu neslin en iyisi olmuştur ve herkesin üzerinde bir deha olarak görülmüştür. Mücadele yetenekleri bile normal bir Uchiha'nın çok üstündedir. Ancak, ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları, onu anlayamamışlardır. Daha dört yaşındayken, Üçüncü Ninja Dünya Savaşı'na şahit olmuş, bu olaydan sonra duygusal travmalar geçirip, pasifist bir insana dönüşmüştür.
Yedi yaşındayken, sadece bir yılda Ninja Akademisi'nden en üstün başarı ile mezun olmuştur. Aynı dönemde de Sharingan'ı üzerinde tam kontrol sağlamıştır. On yaşında Chunin Sınavları'nı geçmiş. Onüç yaşında ise ANBU kaptanlığı yapmaya başlamıştır. Itachi, kapasitesinden ötürü ailesinin geleceği olarak görülmüş ve babasından çokça övgü almıştır.
Uchiha Klanı, Konoha'yı yıkma planları el altından sızınca, Itachi'de köy tarafından casusluk görevi için seçilmiştir. Olası bir darbe girişiminden sonra Ninja Savaşı çıkacağını bilen Itachi'de klanından aldığı bilgileri Üçüncü Hokage ve Konoha'nın diğer yaşlılarına iletmiştir. Bu sıralarda Itachi'nin hareketleri garipleşmiştir. Klan toplantılarına katılmamakla birlikte, Naka Nehri'nde boğulan arkadaşı Uchiha Shisui'nin cinayet zanlısı olduğu düşünülmüştür. Babasından umudunu çoktan kesmiş olan Itachi, Sasuke'ye yönelmiştir. Üçüncü, iki taraf arasında kansız bir anlaşma yapmaya uğraşırken, Shimura Danzo ve Konoha Meclisi, Itachi'ye Uchiha Klanı'nı yok etme emri vermiştir.
Konoha'da savaşın ateşi sıcaklığını hissetirirken, Itachi, Uchiha Madara'nın varlığını keşfetmiştir. Kendisine sırt çevirenlerden intikam alma peşinde olan Madara'da, Itachi'nin yardım isteğini kabul etmiştir. Itachi, kendisi için köyden bile daha önemli olan kardeşi Sasuke haricinde, tüm klanını bir gecede katletmiştir. Itachi, olayların iç yüzünü anlatmak yerine, güçleriniTESTarrow-10x10.png etmek için böyle birşey yaptığını ve kötü biri olduğunu söylemiştir. Sasuke'ye de "Sen öldürmeye bile değmezsin." demiştir. Ek olarak "Her zaman benden üstün olmak istedin. Yaşamana bu yüzden izin veriyorum... eğer beni öldürmek istiyorsan, benden nefret et, beni aşağıla... ve kaç, sefil hayatına sımsıkı tutun." sözlerini sarfetmiştir. Itachi ayrıca Sasuke'ye Uchihaların gizli toplantı odasının yerini söylemiş ve ondan Sharingan'ın tarihini öğrenmesini istemiştir. "Mangekyou Sharingan'ı açman için," "en yakın olduğun kişiyi öldürmen gerekir." "Savaştığımızda, aynı gözlere sahip olmalıyız." tarzında dövüş için şartını dile getirmiştir.
Sasuke, Itachi'nin arkasından koşarken Sharinganı'nı uyandırmıştır. Bu sırada da Itachi'nin ağladığını görmüştür. Itachi tüm bunları, kardeşinin yaşayıp Konoha'nın bir kahramanı olmasını ve Uchiha adını hakettiği yerlere çıkarması için yapmıştır. Sevgili kardeşinin bir gün kendisini öldürebilecek kadar güçlenmesini umut ederek, hain damgasını sırtına alıp köyünü terketmiştir. Uchiha Madara'nın söylediğine göre, Itachi'nin katliam sırasında öldürdüğü kişilerden birisi de, aşık olduğu sevgilisidir.
Konoha'nın Sasuke'yi de ortadan kaldırmak isteyeceğini bilerek Itachi, onu güvende tutması için Üçüncü Hokage'ye yalvarmıştır. Ayrıca Danzo'yu, Sasuke'ye zarar vermesi dahilinde tüm bildiği Konoha sırlarını düşman ülkelere anlatmakla tehdit etmiştir. Sasuke'yi güvence altına almak için elinden geleni yapan Itachi, sonra onun nefretini kazanacağı katliamını yapmıştır.
Itachi, bir gözünü örgütün ve Uchiha Madara'nın üzerinde tutmak için Akatsuki'ye katılmıştır. Ayrıca da Sasuke'nin elinde ölebilmek için planlarını da yapmıştır. Itachi, Akatsuki üyesiyken, Orochimaru, Sharinganı için onun bedenine sahip olmak istemiştir. Itachi'de, genjutsu ile tuzağa düşürdüğü Orochimaru'nun sol kolunu koparmış ve onu örgütten ayrılmak zorunda bırakmıştır. İkinci ortağı Hoshigaki Kisame ise aklınca Itachi'yi tehdit etmiştir. Ancak bu ikili, köylerinde hain olarak mimlendikleri için sonradan iyi ortaklar olmuşlardır. Orochimaru'yu Akatsuki'den ayrılmak zorunda bırakan Itachi, Deidara'yı basit bir genjutsu ile yenerek örgüte katmıştır. Ayırdığı gibi birleştirmiştir.
Bu zaman içinde, Itachi ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır. Ancak çeşitli ilaçlar almış ve iradesi ile hastalığa karşı koymaya çalışmıştır. Çünkü ölümünün kardeşinin elinden olmasını istemiştir. Itachi'nin çok kötü bir şöhreti olmasına rağmen, gözleri dışında korkutucu görünen biri değildir. Konoha'da yaşadığı zamanlar, bakışları bile oldukça kibardır, özellikle kardeşine şefkatle yaklaşmıştır. Akatsuki'ye katıldıktan sonra, daha sert bir görünüme bürünmüştür.
Itachi'nin koyu gri renkte gözleri ve siyah saçları vardır. Ayrıca saçlarını at kuyruğu şeklinde bağlar. Akatsuki'ye katıldıktan sonra, örgütün pelerininin yakaları ile yüzünü kapatmıştır. Kardeş oldukları için Itachi ve Sasuke birbirlerine çok benzerler ama arada küçük farklılıklar vardır. Kardeşine göre Itachi'nin saçları daha mat ve yumuşaktır. Ayrıca ten rengi de daha koyu sayılabilir. 
Konoha'da yaşadığı dönemde, sırtında Uchiha simgesi olan siyah renkte bir Uchiha gömleği ve siyah pantolon giymiştir. Görevde olduğu zamanlar standart ANBU üniforması giymiştir, ancak maske taktığı görülmemiştir. Akatsuki'ye katıldıktan sonra da, geleneksel Akatsuki pelerinini giymiş ve üstü çizili bir alın koruyucusu takmıştır. Bazen pelerininin düğmelerini yarıya kadar açıp, sol kolunu hafifçe dışarı çıkarır. Akatsuki yüzüğünü sağ yüzük parmağına takar. Yüzüğünde kanji şeklinde "Parlak Kırmızı" yazar. Ayrıca üç metal halkası olan bir kolyesi vardır ve el, ayak tırnakları koyu mor renkte ojelidir. 
Diriltildikten sonra, sadece siyah bir cüppe ile görülmüştür.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

  • 4 months later...
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
 Share

×
×
  • Yeni Oluştur...