Jump to content
  • Kaydol

2015 Animeleri (Tavsiye)


karambitik
 Share

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bildiğiniz gibi her sezon yeni animeler çıkıyor. Ben de bu sezon hoşuma giden birkaç animeyi paylaşıyorum sizlerle. Umarım hoşunuza gider.

->Owari no Seraph

Türü: Dram Shounen Vampir Süper-Güçler

Yapım Yılı : 2015

Konusu: Bilinmeyen bir virüs yüzünden çocuklar hariç tüm insanların öldürüldüğü bir dünyada geçiyor. Bu çocuklarda daha sonra vampirler tarafından tutsak edilirler. Hikayemizin merkezindeki Yuichiro Hyakuya ise, birgün tüm vampirleri öldürmeye yeticek kadar güçlü olmayı hayal eden bir insandır. Tüm vampirleri öldürüp insanları vampirlerden kurtarmayı amaçlamaktadır.

 

->Arslan Senki

Türü: Aksiyon Macera Dram Fantastik Tarihi Doğaüstü-Güçler

Yapım Yılı : 2015

Konusu: Görkemin ve mucizenin başkenti Ekbatana'da refah içindeki Pers Krallığı, müthiş ve yenilmez Kral Andragoras tarafından yönetiliyordur. Pers prensi Arslan, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmasına rağmen, babası gibi bir kralda olması gereken şeylere sahip birisi olarak görülmemektedir. Arslan, 14 yaşında ilk savaşına katılır ve her şeyini, yerini kavrulan alevlere bırakan kanlı savaş sisinde kaybederek bir zamanlar şerefli olan krallığının başka ellere geçişiyle yüzleşir. Ancak, yönetici olmak ve sorunlarla karşı karşıya gelmek Arslan'ın kaderidir. Şimdi, düşmüş krallığını yeniden kazanmak için bir maceraya çıkmalıdır.

 

 

Yazmış olduğum bu animeler bu seneye ait olan ve gözüme güzel gelen animelerdi. Bunların dışında birde:

->Akatsuki no Yona

Türü: Aksiyon Komedi Fantastik Romantizm Shoujo

Yapım Yılı : 2014

Konusu: Krallığın tek prensesi olan Yona, bir prensesin sahip olduğu rahat ve kaygısız bir hayat yaşamaktadır. Herhangi birinin sahip olamayacağı, en iyi giyim ve kozmetiğe, en güzel tatlılara, sevgi dolu bir imparator olan babaya ve en yakışıklı kuzeni Soo-won’ a sahiptir. Ancak, koruması olan Son Hak’ın çok sinir bozucu biri olmamasını ve saçlarının bu kadar kızıl olmamasını dilerdi.
Fakat neredeyse kusursuz olan dünyası sevdiği adam Soo-won’un, babasını öldürmesiyle birlikte paramparça olur ve böylelikle Soo-won’un tahta çıkma yolu açılır. Son Hak, Yona ile birlikte kaçıp kurtulur ve o günden itibaren kaçak bir hayat sürdürürler.

->Kingdom ve Kingdom 2

Türü: Aksiyon Macera Tarihi

Yapım Yılı : : 2012 ve 2013

Konusu: Savaşların ve krallık mücadelelerinin olduğu dönemde eski Çin'de, anne ve babalarını savaşta kaybetmiş Shin ve Hyou adında iki çocuk yaşamaktadır. Hayatlarına köle olarak devam eden bu iki çocuğun en büyük hayali kölelikten kurtularak büyük bir general olmaktır.
Bir gün bu iki çocuğu gören devlet büyüklerinden Shou Bunkun, Hyou'yu kraliyet sarayında yetiştirmek üzere yanına alır. Shin ise hayatına yalnız devam etmeye başlar.
Yakın zamanda Çin Kralı'nın kardeşi tarafından bir isyan başlatılır ve Hyou yaralı kurtularak Shin'in yanına döner. Shin'e bir köy haritası vererek oraya gitmesini ister ve hayatını kaybeder.
Şok içinde haritadaki yere giden Shin, vardığında Hyou'ya birebir benzeyen biriyle karşılaşır. Bu Çin Kralı Ei Sei'dir. Hyou aslında Çin Kralı'nı korumak için kullanılmıştır.

 

İzleyecek olan arkadaşlar şimdiden iyi seyirler.

Not: Eğer hoşunuza gittiyse yada işinize yaradıysa  "+" vermeyi unutmayalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
 Share

×
×
  • Yeni Oluştur...