Jump to content
  • Kaydol

OracleGamer TBL ve DUPE

Önerilen Mesajlar

• 2 weeks later...

Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle TBL ile ilgili şuanda yapılabilecek çok şey yok. Uzaktan skill vurma ve cooldownsız minör yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını anlatayım.

Gerekli TBL Editör forumda var sanırım ismi TBL Editör Lastest olarak geçiyor.

Uzaktan skill vurmak için TBL editör den  Item_org_us.tbl yi seçiyoruz. Şunu belirteyim uzaktan skill vurma skille özel birşey değildir. İteme özel birşeydir. Ben size örnek olarak Raptoru göstericem.

CTRL+F Tuşuyla "Raptor" arattırıyoruz. Önünüze birden fazla sonuç çıkabilir. Çıkan bütün "Raptor" lara aynı işlemi yapıcaz.

zlLEOB.jpg

Bizim için önemli olan sütun 18. Raptorun normalde vurma mesafesi 2 metredir. En fazla 10 metreye kadar çıkıyor. 10 mertereden fazla yaparsanız skill failed vericektir. 10 metre için işaretli yeri 100 yapıyorsunuz. 5 metre için 50 gibi.

6qb6pN.jpg

Bu şekilde karşımıza çıkan bütün Raptorlara aynı işlemi yaptıktan sonra saveliyoruz. 

Cooldownsız minör de aynı şekilde TBL Editörden "Skill_Magic_main_us.tbl" yi seçiyoruz. CTRL+F tuşlarıyla "minor" aramasını yapıyoruz ve yine karşımıza çıkan bütün minor healling lere aynı işlemi yapıcaz.

Burda ise önemli olan sütun 23. Bu sütunu 0 yaptığımızda minörün cooldownu kalkıcaktır. Saveleyip çıkıyoruz.

D6mkpo.jpg

GELELİM DÜPE YÖNTEMİNE (ÇOK ZOR AMA İMKANSIZ DEĞİL ŞANS İŞİ)

Farkettiyseniz oyuna admin res atıcağını duyurduğu zaman Letterdan item gönderemiyorsunuz. Bu açığın onlarda farkındadır sanırım.

Bu yüzden oyunun adminler tarafından res atılmasını değilde lagtan dolayı serverın çökme durumlarını yakalamak lazım.

Değerli itemlerinizi veya iteminizi oyunda aşırı lag olduğu zamanlarda yani server gidici gibi göründüğünde Letter ile güvendiğiniz bir arkadaşınıza yollayın. Yaklaşık 1 dakika içerisinde server çökmezse arkadaşınızda aynı şekilde 

size Letterdan itemi göndersin. Eğer Letterdan gönderdiğiniz anda server çökerse oyuna girdiğinizde göndermiş olduğunuz item hem sizin üstünüzde duruyor olacak. Hemde gönderdiğiniz kişinin Letterında.

Şans eseri kendim buldum bunu. Maden yaptıgım hesapta gem kırarken gemden cıkan takıları kendıme atıyordum. Minö ve CoC çıkmıştı. Letterdan bunları kendımı gonderdım. Gonderdikten 10 saniye sonra oyun gitti.

Girdiğimde ise Mino ve CoC cantamdaydı. Tekrar L den gonderdim. Kendi hesabıma girdiğimde Letterda 2 şer defa Mino ve CoC duruyordu. 

Ek bilgi : Olurda takı düpelerseniz bunların birini satın çünkü upgrade edemezsiniz. Item kodları aynıdır anvil kabul etmiyor denedim.

Umarım işinize yarar.

Bazı arkadaşlar TBL Editörü bulamamış. Buraya upload ediyorum : http://dosya.co/s46ialdg5llp/TblEditLatest.rar.html

hocam bu senin dediğin usulu 5mi 6 sene once yapıyordum. uskoda ama skill için değil item görünümünde yapıyordum diye hatırlıyorum. gecen bir kac sene oncede pvp de skill için deniyim dedim fakat soach gecmiyor diye biliyorum. tbl nin bi save yapma teklimi artık save yaparken sifrenmesimi ne varmış ondan dolayı tbl bukadar basit değil diye biliyorum. Yapması basit ama onu eski halinde save yapman lazım diye hatırlıyorum.

tarihinde wimmortal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@DEVILCRAFT aslında bu konuda biraz detayli bilgi verebilirsen sevinirim. Simdi arkadasın anlattıklarını yaptıktan sonra dosyayı save yaptıgımızda soach a yakalanıyor diye biliyorum. Neden soach a yakalanıyor bende merak ediyorum. belirttiğim gibi save yapmada şeklinde mi olay bitiyor

tarihinde wimmortal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
 Share

• Yeni Oluştur...