Jump to content
  • Kaydol

Steam marketten para kazanın

tugrulserhat
 Share

Önerilen Mesajlar

Steam marketten ticaret yaparak kazanın beyler ve varsa bayanlar. Evet eskiden dota2 oynadığım için birkaç itemim kalmıştı onları satıp 5 lirayla ocak 26 da başladım steam ticaretime ve şu anda hesapta 220tl var. Bu 220tl nin üstüne ben bir $5 bir de $10 cash çekmiştim yani 45 tl daha eklersek buna eder size 265 tl. Ve steam cüzdan bakiyeniz büyüdükçe sermayeniz de arttığı için daha pahalı itemlere daha fazla buy order verebiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki alım satım başına kar daha da büyüyor. Ben ilk 5 lira ile başladığımda 50 kuruşluk 1 liralık itemleri alıp 10 kuruş 5 kuruş karla satıyordum sonra birike birike artık kar oranı 5 kuruşlardan 5-10 tl lere geldi. Mesela bir item örneği vereyim güzel kar ettiğim ama bu itemin piyasası biraz yavaş işliyor alımı satımı yavaş oluyor. Team fortress 2 itemi adı Top Shelf Knife (Factory New). Bu itemi piyasası 15-25 tl arasındayken 4-5 kere alıp sattım tanesinden en aşşa 6-7 tl kar ettim ama şimdi buy order fiyatı da uçtu satış fiyatı da ve ortada item yok ne oldu ben de bilmiyorum. Bir başka örnek summer shades, ve strange summer shades. Bu gözlükler daha yeni geldi oyuna ve yeni çıktığında baya bir popülerdi e tabi burdan ekmek yiyen ben de kaçırmadım fırsatı buy orderları düşüktü ve fiyatı da yüksekti bunların ve tanesinden yine 4-5 tl karla baya bir alıp sattım hatırlamıyorum kaç tane olduğunu. Şimdilerde unusual itemlere sardım buy orderlarımı bunlara yönelttim ve bekliyorum birinin bana satmasını. Bu unusual olanlar en düşük 60-70 tl den başlıyor ve hepsinde güzel kar edilebiliyor. E tabiki sadece tf2 itemleri değil cs:go skinleri de alıp satabilirsiniz ancak cs:go nun karlılık oranı biraz düşük. En azından ucuz olan itemlerde düşük çünkü oyun çok popüler olduğundan buy orderlar nerdeyse satış fiyatıyla aynı ve steam market komisyonunu da hesaplayınca itemlerin %60-70 kadarı zarar ettiriyor. Ama fiyatı 1000 tl civarı olan bıçakları 650-700 den alıp satabilirsiniz. Benim hedefim bu mesela daha da biriktirip bıçak ticaretine girmek. Neyse baya uzattım bu işi yapan dünyada çok insan var ama bizim türklerden benim bildiğim tanıdığım hiç yok. En önemli kısmı unutuyordum az daha :) ee biz bu cüzdan parasını nasıl nakde çevirecez diyebilirsiniz benim bildiğim 2 yolu var. Steamko pus itemleri alıp satıp gb olarak satmak veya opskins.com dan cs:go skini satmak (opskins biraz komisyon alıyor heralde benim bildiğim kadarıyla). Opskins ne kadar süre bekletiyor hemen satılıyor mu bilemiyorum ama pus itemleri alıp satmak bence daha mantıklı. Aldığınız fiyata (kc/gb fiyatı) oranlayıp zarar etmeyecek bir fiyata koyarsanız kastığınız bütün parayı gb olarak çekebilirsiniz.Örnek ben 299kc den oto pet voucher aldım 2 tane 35m den koydum satılırsa kc fiyatından daha yükseğe satmış olacağım ve bu da ayrı bir kar :) Pus itemlerini satmak biraz zaman alır tabi vede onaylı herşeyi tam hesapta bile pustan aldığınız itemleri 1 hafta satamıyorsunuz bu da bir eksi tarafı diyebilirim. Ve ben bu alım satımlardan hemen haberdar olmak istiyorum derseniz benim kullandığım mail.ru e-posta uygulamasını android telefonunuza yükleyebilirsiniz satım alım olduğunda steam kayıtlı mail adresine mail gider ve mail.ru uygulaması anlık olarak bildirimle gösterir. Benden bu kadar arkadaşlar umarım bu yazıyı okuyup bu işe başlayan birileri olur ve güzel paralar da kazanır :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

sımdı ıyı anlatmıssın , ancak benımbır kac sorum var.

1 - buy order kısmına nasıl gelırız

2- kendı kazandıgımız ıtemlerı nasıl gorebılırız satmak ıcın

3 - pıyasadakı hızlı gıden ıtemı nasıl bulup anlarız

@[member="tugrulserhat"]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1-http://steamcommunity.com/market/ burdan giriş yaparsın hesabına ve ilk liste satış listesi 2. liste verdiğin buy orderların listesi onların altında da önerilen çok alınıp satılan itemler olur.

2-oyunlardan düşürdüğün veya marketten ucuza alıp satmak istediğin itemleri http://steamcommunity.com/id/USERNAME/inventory/ bu adresten görebilirsin (username senin belirlediğin steam linkin)

3-piyasada hızlı giden itemler genelde az kar getirir hatta çoğu iç getirmez. bir itemden ne kadar çok satış varsa o itemde o kadar az kar oranı oluyor. listeleme yaptığında mesela listeleme 100-200 arası itemler hızlı gider düşük kar getirir, 50-100 arası daha yavaş daha yüksek kar, 10-50 arası birkaç hafta bile satılmayabilir ama satınca da kar getirir. 

Steam hesabının ticarete açılması için $5 değerinde bir oyunu kredi kartınla satın alıp 1 ay beklemen gerekiyor

Benim bildiğim sadece csgo ve tf2 itemlerinde 1 hafta markete koyma sınırı yok gerisinde sınır var ona göre mesela dota 2 itemi alırsan 1 hafta envanterinde yatar o ve bu süre içinde değeri düşebilir veya artabilir belli olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 4 weeks later...
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
 Share

• Yeni Oluştur...